Jeśli szukasz paneli drewnianych podłogowych, koniecznie sprawdź https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu paneli od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu wyparuje z nich zbędna woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pokoju. Zanim je zamontujesz, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później producent może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w domu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli położysz też listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]