Skieruj się tutaj, aby zamówić wzmacniacz DVB T.

Oglądanie telewizji jest obecnie codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy sączeniu porannej herbaty oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Niestety, czasem sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego programu jest po prostu nieosiągalny. Najlepszym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Trzeba wiedzieć, że jakość sygnału bywa tym niższa, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że najlepszym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych i unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Użycie wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się silniejszy, a w konsekwencji odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz przed telewizorem albo też zaraz za anteną. Miejsce ich rozmieszczenia uzależnione jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku odbiornika telewizyjnego, ale też radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj w sprzedaży?

Wyróżnia się parę typów wzmacniaczy antenowych. Na ten moment stosować można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – uwydatnia on sygnał jedynie wybranych kanałów, lecz równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]