Dowiedz się, gdzie zamówić motoreduktory jednofazowe.

Motoreduktory to po prostu zintegrowane układy napędowe składające się głównie z przekładni i silnika. Jak działają motoreduktory i jak się je wykorzystuje? O tym przeczytasz w niniejszym artykule.

Motoreduktor zakupisz wprost z katalogu producenta

Motoreduktory pozwalają na efektywne wykorzystanie silników elektrycznych jako napęd w licznych użyciach w przemyśle. Za pośrednictwem przekładni redukującej, wysoka prędkość obrotowa silnika zostaje zredukowana nawet kilkusetkrotnie, przy symultanicznym proporcjonalnym zwiększeniu jego momentu obrotowego. Oczywiście sprawność przekładni z żadnym układzie nie będzie stuprocentowa, dlatego zawsze pojawia się pewna różnica pomiędzy mocą wejściową i mocą wyjściową motoreduktora. W skład zintegrowanego zestawu jakim jest motoreduktor mogą też wchodzić inne elementy jak sprzęgła bądź hamulce. Główną zaletą motoreduktorów jest to, iż są to gotowe zestawy, które można bez przeszkód wybrać z katalogu producenta tak, by ich parametry idealnie odpowiadały potrzebom danego projektu. Inżynierzy oszczędzają w ten sposób tygodnie, a czasem miesiące, na żmudne obliczenia oraz testy poszczególnych zestawów części. Zależnie od konstrukcji oraz typu przekładni, motoreduktory mogą być dedykowane do lekkich, średnich bądź znacznych obciążeń, jak również do długiego lub krótkiego okresu pracy.

W motoreduktorach, w których zastosowano przekładnie wielostopniowe, można otrzymać niezmiernie wysoki zakres przełożeń, dochodzący nawet do kilku tysięcy.

Motoreduktory – używane w każdym sektorze gospodarki

Mimo, że motoreduktory mogą być budowane z użyciem różnych wariantów silników (AC, BLDC, DC czy bocznikowych), dzieli się je według typu przekładni umieszczonej na ostatnim stopniu przełożenia. Tak więc wyróżnia się motoreduktory:
– motoreduktory planetarne (wykorzystujące przekładnię planetarną),
– motoreduktory ślimakowe (z przekładnią ślimakową),
– motoreduktory stożkowe (z przekładnią stożkową),
– motoreduktory płaskie i walcowe (wykorzystujące przekładnię walcową).

Nie ma raczej takiego sektor gospodarki, w którym nie można by wykorzystać motoreduktora w roli układu napędowego. Czy to przemysł, produkcja żywności bądź spedycja, motoreduktory wprawiają w ruch przeróżne automaty, jak kolejki górskie, linie bagażowe na lotniskach, dachy ruchome albo aeratory. Szerokie zróżnicowanie ich mocy, rozmiarów oraz typów zastosowanych w nich silników i przekładni przyczyniła się do tego, iż liczbę możliwych kombinacji, jakie teraz mają w ofercie czołowi światowi producenci motoreduktorów, powinno się wyrażać już nie w setkach, lecz w zasadzie w milionach.

Lokalizacja firmy:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]