Dalsze informacje o stacji czołowej.

Stacja czołowa to system, który służy do rozgałęzienia sygnału telewizji kablowej. To najważniejszy element, który skupia specjalistyczne sprzęty służące do właściwej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie urządzenia tworzą razem płynnie pracującą całość. Zobaczmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach najczęściej jest używana.

Stacja czołowa – w hotelach i motelach

Stacja czołowa to rozwiązanie używane w modułach zbiorowego odbioru sygnału – na przykład w hotelach, hostelach, szpitalach oraz przez operatorów telewizji kablowej. Transmituje ona sygnał do końcowych odbiorców. Jednym z najważniejszych modułów tworzących stację czołową jest specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Można ją precyzyjnie zaprogramować za pomocą dedykowanych aplikacji. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – takie jak DTV AV2 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – transmituje informacje do końcowych odbiorców

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – przetwarzania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Odbiór analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – występują awarie w przesyłaniu dźwięku i obrazu, a rozbudowa pochłania większe koszty. Większość części składających się na stację czołową zawiera też osobne sloty USB, dzięki którym można dodać własny content. Części można swobodnie mieszać, tworząc całościowy system antenowy.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]