Symbolem klasycznej wytworności są srebrne pierścionki. Każda dbająca o siebie Polka powinna posiadać w swojej kolekcji biżuterię wykonaną z tego pięknego kruszcu. Sprawdźmy więc, czym charakteryzują się te gustowne precjoza, stanowiące najlepszą dekorację kobiecej dłoni.

Srebrne pierścionki – jaka próba jest najbardziej klasyczna?

Najczystsza cecha probiercza srebra to 999, ale wtedy srebro staje się produktem miękkim, mało odpornym na różne zarysowania i jako biżuteria może błyskawicznie ulec zniszczeniu. W sklepach znajdziemy więc najpopularniejsze srebrne pierścionki wykonane z surowca 925. Możemy zdecydować się na pierścionek o gładkim wykończeniu lub bardziej okazały. Te najpiękniejsze okraszone są ametystami, szmaragdami, szafirami, jak również brylantami. Innym walorem biżuterii wykonanej ze srebra jest opcja – jeśli zajdzie taka konieczność – zmniejszenia lub powiększenia ich wielkości, o co zadbają profesjonalne zakłady złotnicze. Nie zapomnijmy również o systematycznym polerowaniu pierścionków, żeby wyglądały nienagannie jak najdłużej.

Gdzie nabędziemy klasyczne srebrne pierścionki?

W każdym zakładzie złotniczym znajdziemy piękną biżuterię. Zamiast jednak przepuszczać całą wypłatę w sklepach stacjonarnych, opłaca się poszperać też w Internecie, gdzie koszty są nawet o 10 procent niższe. Kupimy tam srebrne pierścionki w zróżnicowanych rozmiarach, wysadzane wspaniałymi kamieniami. Nie trzeba chodzić po sklepach, a jeśli zajdzie taka konieczność mamy prawo odesłać zakup z powrotem. Takie sklepy online to bogaty asortyment i mnóstwo zabawy dla każdej kobiety.