Więcej o srebrnej biżuterii na www.kamienieimineraly.pl.

Biżuteria srebrna jest jednym z najpopularniejszych typów ozdób. Niepowtarzalny wygląd – w kombinacji z profesjonalnymi dekoracjami – nadaje jej charakter, a kobiecie ubierającej taką ozdobę gwarantuje lepsze samopoczucie i właściwą pewność siebie. Rzeczą, która ma największe znaczenie w biżuterii srebrnej jest zdobienie. Często, aby nadać dziełu niepowtarzalny charakter, wykorzystuje się kamienie szlachetne.

Często spotykane minerały używane do wytwarzania srebrnej biżuterii z kamieniami

Przez ludowe wierzenia kamienie szlachetne postrzegane są jako elementy wpływające na wiele wydarzeń i zrządzeń losu i nie pełnienią tylko funkcji dekoracyjnej. Zdecydowanie najczęściej stosowanym minerałem jest diament. Obok jego jedynego w swoim rodzaju lśnienia, wyglądu oraz przezroczystości nie da się przejść bez emocji. Stoi on na straży trwałości związku oraz wierności. Na następnym miejscu rankingu popularności jest topaz. Ten przepiękny kruszec o kolorze głębokiego błękitu jest symbolem siły i potęgi, pomaga rozwiązywać poważne kłopoty. Na miejsce na samej górze zasługuje również szmaragd, który dzięki zielonkawej kolorystyce zyskał ogromną popularność. Jest on odpowiedzialny za niesamowitą witalność, a także posiada moce medyczne.

W jaki sposób robi się zdobienia na srebrnej biżuterii z kamieniami?

Użycie kamieni szlachetnych nie jest jedyną metodą urozmaicenia wyglądu wszelkiego rodzaju biżuterii ze srebra. Istnieje nieliczona ilość technik zdobienia biżuterii. Wśród nich znajdziemy: grawerowanie, czyli tworzenie wzorów i napisów za pomocą rylców, lub oksydowanie, czyli sztuczne postarzanie wyglądu srebra, lub grawerowanie, to jest wykonywanie napisów i wzorów przy pomocy rylców. Powyższe techniki w pełni komponują się z kamieniami półszlachetnymi, wykorzystanymi przy dekorowaniu srebrnej biżuterii. Biżuterię ze srebra można z łatwością zakupić w internecie, a poprzez to oszczędzić sobie długiego i wyczerpującego spaceru po sklepach stacjonarnych.