Usuwanie wirusów WordPress - usługa na miarę waszych potrzeb.

WordPress okazał się w minionych latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i witryn internetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, iż strony tworzone na WordPressie bywają popularnym celem ataków cyberprzestępców. W razie zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Obrazy na stronieinternetowej zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Ze strony wysyłana jest niechciana poczta? Na witrynie pojawiły się odnośniki do obcych Ci portali? A może logowanie jest zablokowane? To jedynie parę z możliwych oznak wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takim przypadku wymagane jest natychmiastowa reakcja w celu identyfikacji przyczyn infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa częstokroć przekracza wiedzę osób, które codziennie parają się tylko projektowaniem stron oraz sklepów internetowych na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich najlepiej zlecić specjalistom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie wirusów ze strony www – wnikliwe sprawdzenie baz danych i plików strony

Specjaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych wykonują pełny przegląd plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess i wp-config, jak również kod zastosowanych na stronie szablonów i wtyczek. W procesie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko kolejnych ataków. Jeżeli długookresowe zainfekowanie było powodem dodania strony do listy wykluczeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć też wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest bardzo ważne, ponieważ likwidacja wszelkich skutków zawirusowania nie gwarantuje, iż podobna sytuacja nie przydarzy się za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]