Jak rozpoznać dobrą agencję SEO - uzupełnij swoją wiedzę!

Kiedy prowadzisz swój biznes i tworzysz dla niego stronę www, z pewnością po czasie rozmyślasz o tym, co zrobić, żeby pojawiała się ona na samym topie rezultatów wyszukiwania. Jasne jest przecież, że w XXI w. obecność w sieci jest jedną z podstaw sukcesu, ponieważ to właśnie tu znaczna cześć klientów po raz pierwszy przeczyta o twojej działalności. Jak więc zatrudnić solidną firmę SEO? Warto skorzystać z sugestii ekspertów.

Google radzi, jak wybrać rzetelną firmę SEO

Nie można zaprzeczyć, że cały sektor usług SEO, czyli działań, których celem jest optymalizacja stron www pod wyszukiwarki, pojawiła się i bezustannie rozwija się właściwie wyłącznie za dzięki Google. Pomimo obecności licznych alternatyw, jak m.in. Bing, Rambler czy Yandex, wciąż najistotniejsze są pozycje uzyskane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy zatem, kto stara się zyskać widoczność w sieci, musi pracować na swoją pozycję na pierwszej stronie w Google. W przypadku usług, gdzie konkurencja jest mocna, na ogół jest to trudne bez konsultacji ze specami z firmy SEO. Google zdecydowało się pomóc tym, dla których koncepcja SEO jest czymś nowym, i zamieściło krótki kurs, jak znaleźć solidną firmę SEO.

Najistotniejsze cechy solidnej agencji SEO

Maile Ohye, pracownik, Google z ponad 10-letnim stażem, klarownie wyjaśnia, jak rozpoznać rzetelną firmę SEO, wymieniając wśród najistotniejszych cech m.in.:

  • zadbanie o ogólną widoczność strony internetowej, a nie wyłącznie pozyskiwanie pozycji w wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe,
  • zagwarantowanie stronie opieki technicznej i praca nad poprawą jej użyteczności,
  • nieustanna kontrola stanu strony oraz cykliczną analizę jej statystyk,
  • umiejętność szacowania budżetu oraz czasu potrzebnego do zakończenia zakładanych działań,
  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od poznania, jak klient prowadzi swój biznes, jakie są cele jego firmy oraz kto stanowi jego najmocniejszą konkurencję.

Pracownica Google podkreśla również, iż solidna firma SEO nigdy nie obieca znakomitych wyników z dnia na dzień, gdyż optymalizacja strony internetowej jest procesem długotrwałym, niejednokrotnie dającym widoczne rezultaty najczęściej po kilku miesiącach działań.