Na https://domin-krakow.pl/kurs-akwareli/ odnajdziesz aktualną ofertę kursu akwareli.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jednym z twórczych sposobów wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, żeby czerpać z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu jest to przecież zaledwie droga do rozluźnienia się po trudnym dniu w pracy bądź pasja i nie pragną oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednak jeśli pragniesz malować coraz lepiej, trzeba postawić na kurs akwareli.

Nie tak łatwo kontrolować farby akwarelowe – zapisz się na kurs malowania akwarelami

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Efekt końcowy zdaje się bardzo niepozorny i nieskomplikowany do osiągnięcia, lecz wpływ ma na niego dużo czynników, o których artysta-amator zazwyczaj mało co wie. Znaczną rolę w samym toku malowania ma także przypadek – akwarele to farby, nad którymi ciężko jest zapanować i nawet artyści od lat obeznani w tej technice wcale nie są przekonani o tym, że obraz zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak przewidywali. Kurs malowania akwarelami to idealne miejsce, żeby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania i przyswoić sobie przydatne elementarne informacje konieczne do odnalezienia w sobie pasji do farb akwarelowych. Każdy jest tu ciepło widziany, bez względu na to, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym typem farb. Prowadzący kurs w czasie pierwszych zajęć wnikliwie objaśniają cechy akwareli, różnorodność technik ich stosowania, jak również typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy wygląd pracy.

Dlaczego warto zapisać się na kurs malarstwa akwarelami?

W czasach ogólnodostępnego internetu każdy może wyszperać i obejrzeć poradniki, które prezentują jak malować akwarelami. Jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli pod okiem doświadczonego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W wartościowej nauce technik artystycznych konieczne są wskazówki, które kursanci dostają od instruktorów w trakcie pracy. Te korekty umożliwiają szybciej rozwijać warsztat, a kursant nie musi głowić się nad tym, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, iż jakiś efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Oprócz tego lekcje z grupą osób o analogicznych zainteresowaniach formuje życzliwą aurę wsparcia, które jest nadzwyczaj ważne w inspirowaniu do ciągłego doskonalenia warsztatu. Uczestnictwo w rzeczowej analizie ilustracji pozostałych kursantów, umożliwia później krytycznie ocenić własne prace już odbyciu kursu.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]