Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - na tej stronie poznasz pełną ofertę.

Góry bywają niebezpieczne, ale również są zachwycające. W zasadzie co kilka dni, a zwłaszcza w miesiącach, kiedy urlopowicze tłumnie napływają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u podnóży słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez właściwego przeszkolenia porwały się na wycieczkę trasą o wysokiej trudności. Dlatego tym, którzy kochają góry i chcieliby przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia na łonie natury w niewielkich grupach

Najlepszym sposobem, żeby nabyć potrzebne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego kursu pod okiem specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, czyli ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, używania czekanu, przyswoją sobie reguły asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po trasach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które okazują się nieodzowne w przypadku przeróżnych nieszczęśliwych sytuacji. Szkolenie omawia także reguły właściwego postępowania w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Kursy prowadzone są w plenerze (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w niewielkich grupach, które przeważnie mają nie więcej niż 6 osób. Skutkiem tego zdobywanie nowych umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, by mogli oni efektywnie opanować fundamentalną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się po górach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]