Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX w. próbują podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży filmowej czy gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania. Znając te realia duży odsetek młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast sięga po znane programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego narzędzia do malarstwa cyfrowego korzystają współcześni artyści

Jest sporo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że został opracowany jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, szybko stał się podstawowym softwarem game developerów i ilustratorów. W rezultacie sukcesu Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak przykładowo Krita, ArtRage czy Affinity Photo, w których dzięki użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane farbami olejnymi, temperą bądź akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Kurs malarstwa cyfrowego online – więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

Zasadniczo lekcje malarstwa komputerowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednakże żeby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a zarazem poznać ważne metody wykorzystania pędzli i wszystkie opcje oprogramowania, polecamy zapisać się na kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one jedynie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest natomiast, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem kursu.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]