Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak dobrej oferty aktywnych wypraw!

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi lubią wolne dni spędzać na przyjemnym lenistwie, a drudzy każdy dzień wolny chcą zorganizować sobie tak, by zrobić coś spektakularnego, czego dotąd jeszcze nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne sporządzają nieszablonowe oferty wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – kapitalna szansa, aby zdobyć kolejne umiejętności

Wyprawy dla aktywnych to pieczołowicie zaplanowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy pragną zobaczyć przeróżne rejony świata oraz naszej ojczyzny z zupełnie nowej perspektywy. Harmonogram takich wycieczek jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których zwyczajny wczasowicz nie przeżyje z pozycji komfortowego siedziska na werandzie wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to także kapitalna sposobność, żeby przyswoić sobie przydatne umiejętności, bo w szeregu przypadków łączy się ze instruktażami nieodzownymi do poznania zasad właściwego zachowania się na określonym obszarze. Podczas wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują strategie survivalu, a także tego, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, czyli przykładowo podczas lawiny. Trzeba również dodać, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest ciężkimi zadaniami wymagającymi zaufania i współpracy między członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wycieczki – dokąd można się wybrać?

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to głównie wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z wzorową kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą miejscowe parki narodowe, Etnę i odwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Trapani, Katanię oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade także w czasie wycieczki w Himalaje bądź na Wyspy Komodo.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]