Odwiedź https://narowery.visitmalopolska.pl/, żeby dowiedzieć się więcej o ciekawych trasach rowerowych w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu oczywiste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy godne polecenia, popularne i nowe, ale z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej legendarne i nowe miejsca w Małopolsce, jakie warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, ale jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny pejzaż – przy właściwej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie romantyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Ciekawe atrakcje w Małopolsce / Śliczne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec wypada wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie jedynie amatorów, ale również uznanych alpinistów oraz himalaistów.