Mass collect - poszerz swoją wiedzę!

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Jak działa mass collect?

Działanie usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezmiernie proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich identyfikatorem. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża ilość kontrahentów, a więc np. na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszystkich branżach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (tradycyjny przelew, przelew z karty czy też przelew za pośrednictwem poczty). Korzystanie z mass collect wiąże się również z mniej czasochłonnym księgowaniem należności aniżeli podczas księgowania manualnego, a równocześnie wyeliminowaniem potencjalnych pomyłek, które mogą przydarzyć się w czasie tego procesu.

Dlaczego opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili oferowane w większości banków (mają ją m.in. BNP Paribas i PM Bank) warto rozważyć jego zastosowanie w firmie, nawet takiej, która co miesiąc rozlicza mniej niż 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a tym samym łatwiejsze kontrolowanie przychodzących należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje wzrostem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]