Planując aranżację wnętrza, sporadycznie przeznacza się wiele czasu na okna. Zazwyczaj wybiera się szablonowe rozwiązanie, to znaczy firany oraz zasłony, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Okiennice ozdobne shutters – nowość w polskim budownictwie

Nadrzędną właściwością shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się, a więc można bez trudu je ustawić w dowolnej pozycji, zależnie od fantazji domowników. Produkuje się je z płyt MDF, z drewna, jak również PCV. Shuttersy instaluje się zwłaszcza na oknach, jednak równie dobrze sprawdzają się na drzwiach oraz w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie spotyka się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale każdy z nas z pewnością kina czy telewizji, bowiem tego typu okiennice są niezmiernie popularne na terenach z gorącym klimatem, czyli w RPA i w Nowej Zelandii.

Atuty ozdobnych okiennic typu shutters

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko wspaniale się prezentują, ale mają także pożyteczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie regulować użycie padającego światła: w gorące dni uniemożliwiać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych i nie ma zazwyczaj trudności, by umieścić je na większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nader stylowy wygląd, dzięki czemu zwiększają wartość nieruchomości. Wypada również zaakcentować, że shuttersy reguluje się bez użycia linek, co rodzice ciekawskich dzieci lub posiadacze psotnych zwierząt, które mogłyby zaplątać się wystające sznurki, uznają z pewnością za dodatkową zaletę.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]