Jeśli chcesz zamówić kontenery, koniecznie sprawdź ekombud.pl.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak sporo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, a także złom, gruz – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci większych gabarytów

Do przewożenia ładunków o większych rozmiarach, które nie są odpadami czy też wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Lokalizacja firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]