Lampy solne zamówisz na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wypraw po świecie, a czasami nabywamy tak po prostu, bowiem pasują do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Rzadko jednak są to rzeczy funkcjonalne – na ogół służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wykonać przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne są estetyczne i bez większego trudu dostosujemy je do aranżacji pomieszczenia, gdyż występują w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są wyjątkowe jak linie papilarne, dlatego że nie ma kamieni o takiej samej siatce krystalizacji i kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im przeróżne formy, na przykład piramidy albo sześcianu.

Co jest przyczyną popularności lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, czyli generowania jonów ujemnych, które równoważą te wyzwalane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi ludziom borykającym się z astmą bądź alergią. Światło, jakie emitują te lampy, jest łagodne i kojące, więc zaleca się stosowanie ich ludziom, którym dokucza stres lub bezsenność, bowiem przy nich można skuteczniej się zrelaksować. Ale z brył soli nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także cudowne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli himalajskiej używa się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]