Zamów listwę podłogową na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy.

Wydają się mało znaczącym detalem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów i chronią dolne partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i świetnie komponuje się z eleganckimi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]