Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz ametysty.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w innych państwach, na przykład: Japonii i Kanadzie. Ze względu na swoją oryginalną purpurową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją wielką rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim zestawieniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własną opinię.