Cyrkonia jest wymieniana wśród najchętniej wybieranych w jubilerstwie syntetycznych kamieni. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny – cyrkonia doskonale wygląda i jest bardzo wytrzymała, a jednocześnie mniej kosztowna od autentycznych surowców. Jak łatwo się domyślić, cyrkonia wykonywana jest z cyrkonu, a ten obrabia się z itrem lub wapniem. Stosowana jest w najróżniejszych kolczykach, wisiorkach czy broszkach, ale największym uznaniem cieszą się pierścionki z cyrkoniami. Czemu opłaca się je kupić? W jakich miejscach powinniśmy kupić pierścionki z cyrkoniami?

Zrobione ze srebra pierścionki z cyrkoniami

Cyrkonie doskonale łączą się z różnymi surowcami, ale szczególnie dobrze prezentują się w ozdób zrobionych ze srebra. Właściwości cyrkonii sprawiają, że uwydatniają one wygląd tego metalu oraz umożliwiają stworzenie biżuterii, która przy luksusowym wyglądzie będzie dość niedroga – z tego powodu przez osoby z chudszym portfelem są często wybierane jako pierścionki zaręczynowe. Ze względu na niskie ceny ich kupna, pierścionki z cyrkoniami bywają często noszone na co dzień – ich ewentualne zagubienie nie jest wielką tragedią.

Gdzie kupić pierścionki z cyrkoniami?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pierścionków z cyrkoniami. Przed zakupem danego egzemplarza warto więc dowiedzieć się, co proponują nam różne sklepy i dopiero wówczas kupić ten, który szczególnie przypadnie nam do gustu. Sprawę ułatwimy sobie wybierając kupno w e-sklepach – unikniemy tak zbędnych spacerów po sklepach.