Zamów rynnę metalową.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz umiejętności – tak samo jak montaż rynien. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – z jakich elementów się składają?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu lub pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do odpływu.

Rynny plastikowe, PCV lub metalowe – co wybrać?

W ofercie hurtowników znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z różnych materiałów – między innymi z metalu czy też tworzyw sztucznych. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego i tego, w jakim stopniu jest on narażony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien warto zatem przedyskutować z ekspertem.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08