Dalsze informacje o okiennicach wewnętrznych.

Urządzając wnętrza, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Przeważnie decyzja pada na tradycyjne aranżacje, to znaczy firanki i zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Jednak jest jeszcze inne zdobywające sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice wewnętrzne typu shutters

Nadrzędną właściwością shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się, a więc można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek mieszkańców. Wykonuje się je z drewna, z płyt pilśniowych, a także PCV. Shuttersy montuje się z reguły na oknach, jednakże rewelacyjnie sprawdzają się także na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w polskich domach spotyka się wciąż stosunkowo rzadko, ale większa część z nas na pewno kina czy ekranu telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są często stosowane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w Afryce Południowej czy w Nowej Zelandii.

Ozdobne okiennice shutters – regulacja kąta lameli bez wykorzystania łańcuszków

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters znakomicie wyglądają, mają one również zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zatrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nader ciekawy wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Należy też podkreślić, że ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez stosowania łańcuszków, co właściciele zwierząt czy rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące żyłki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]