Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednak ten moduł zabezpieczenia okna można użyć także w naszych domach – jest to niezwykle trwałe, a jednocześnie bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż modne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, mają podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż wspaniale uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie domownicy przebywają po kilkanaście godzin w trakcie dnia oraz przyjmują tu gości. Z tego powodu trzeba zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale także komfortowy. Dowolność wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła przenikającego do pomieszczenia, co umożliwia m.in. pełne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę włączyć serial, lub jego lekkie ściemnienie, gdy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomita osłona przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja regulacji przenikania promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak także z innej przyczyny – z ich pomocą da się efektywnie regulować temperaturę sypialni, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast w trakcie zimy przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Do tego shuttersy lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w zagięciach firan, a ich pielęgnacja jest niezmiernie prosta i trwa dosłownie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się także w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]