Dowiedz się, gdzie kupić srebrne zawieszki.

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, świetnie się prezentuje i cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. Jak więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Mocne środki myjące dla srebrnej biżuterii są szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć kuferki wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze znosi też kontakt z wodą czy słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim schowamy kilka przedmiotów do szkatułki, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką albo wrzucić do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z solą, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.