Więcej informacji o urządzeniu do drenażu limfatycznego w domu.
Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca ucisku oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnego typu
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody aparat uciska kończynę, stymulując w ten sposób krążenie limfy. Jest wiele zaleceń do wypróbowania presoterapii. To między innymi zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w redukcji cellulitu oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się też ogromnie popularna wśród sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.
Kompaktowe aparaty CarePump do masażu limfatycznego w domu
Wiele opcji użycia aparatów do masażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Obecnie osoby raz za razem korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, dzięki przenośnym urządzeniom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg drenażu. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, toteż bez trudu można spakować je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym na własną rękę, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. niewydolność serca i choroby wirusowe oraz bakteryjne, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]