Jeśli szukasz kasków do jazdy konnej, koniecznie odwiedź tę stronę.

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, ze względu znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można nabyć 2 rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie certyfikaty oraz być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]