Zamów kombinezon na motor.

Jazda na jednośladzie wiąże się nie tylko z określonym ryzykiem, ale nierzadko także z odczuwaniem niewielkiego dyskomfortu. Aby zredukować negatywne oddziaływanie poniektórych czynników na zadowolenie z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież. Specjalne spodnie wraz z kurtką czy też kombinezon na motor powstrzymają odczuwanie rozpędzonego powietrza, jak również podczas ewentualnego wypadku wyraźnie zminimalizują możliwość doznania różnego typu kontuzji. Tak niemniej jednak będzie wyłącznie wtedy, gdy kupimy odpowiedni ich model. Co warto więc wybrać? Jaki materiał wybrać? Co będzie lepszym rozwiązaniem – wariant jedno- czy dwuczęściowy? Na te pytania odpowiadamy w tym wpisie.

Jednoczęściowy kombinezon na motor – nie dla każdego motocyklisty

Kombinezony na motocykl jednoczęściowe preferują przede wszystkim uczestniczący w zawodach sportowych, doświadczeni motocykliści, oraz osoby z rzadka podróżujące na dalekich trasach bez dłuższych przystanków. Dają one najwyższy stopień ochrony w trakcie wypadku. Niestety w parze z tym idzie zmniejszenie wygody ich zakładania, ale i chodzenia się w nim pieszo, m.in. załatwianie w nim potrzeb fizjologicznych może być nadzwyczaj kłopotliwe. Zatem motocykliści, nie jeżdżący na torze sportowym, od razu powinni postawić na dwuczęściowy kombinezon na motor. Daje on odpowiednią w większości sytuacji ochronę, a przy tym można go bez problemu zdejmować i ubrać.

Kombinezon na motor – z tekstyliów czy skórzane

Krój kombinezonu na motor to jednak nie wszystko, na co powinno się zwrócić uwagę kupując jeden z nich. Równie znaczący jest surowiec, z którego jest on wytworzony. Tu do wyboru mamy przeważnie skórę oraz odpowiednie materiały tekstylne. Kombinezony ze skóry zapewniają dość małe możliwości wentylacji, ale świetnie chronią w takcie upadku. Należy jednakże podkreślić, iż coraz więcej tekstyliów – przykładowo kevlar – pod tym względem sprawdzają się jednakowo dobrze, a jednocześnie są znacznie bardziej przewiewne.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]