Himalaje wycieczka. Więcej szczegółów na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów razem z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to niemało czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stanowią pole zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na wstępie należy zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Źródłem komplikacji bywa również samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkową zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje lub Karakorum z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednak, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo często aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]