Szukasz dobrej oferty trekkingów? Nie czekaj! Zajrzyj tu.

Wycieczki w góry mogą przybierać rozmaite formy. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jakkolwiek za niejednokrotnie ogromny nakład pracy dostajemy możliwość podziwiania cudownych widoków i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – stopnie trudności

Poziom trudności jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej sprawności i przynajmniej minimalnej praktyki w górach – np. w Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla osób ze świetną kondycją, znajomością natury wysokich gór i umiejących używać sprzęt, a także niebojących się ciężkich warunków obozowania w toku długiej wędrówki.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju aktywności bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe góry Europy, ogromnym uznaniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]