Więcej na temat najpiękniejszych tras rowerowych w Małopolsce na narowery.visitmalopolska.pl.

Małopolska ma możliwość poszczycić się kolosalną rozmaitością geograficzną naturalną i ślicznymi pejzażami. Duże wrażenie robią w szczególe góry, których w Małopolsce nie brakuje – ale nie jedynie. Dużo z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Prezentujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najładniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są niezmiernie zróżnicowane. Znajdziemy tutaj zarówno takie szlaki rowerowe, jakie są zawikłane technicznie, jak i trasy korzystne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są ogromnie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę i podziwianie krajobrazów.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie nadmienić o trasie VeloDunajec, jaką co poniektórzy nazywają wyraźnie wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy dużo atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, lecz prawdopodobnie największą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym najbardziej kultowych oraz najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego atutem – prócz ślicznych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest znakomita nawierzchnia i mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo własny rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy zapewnia takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków i przyciągająca przyroda, ale też przewyższenia i trudności techniczne na trasie.