Zajrzyj tutaj po więcej informacji o Dolomity trekking.

Miłośnicy czynnego wypoczynku na pewno poznali już prawie wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które wyznaczone są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Naturalnie wywołują one zachwyt, aczkolwiek osoby chętnie praktykujące ten rodzaj sportu z czasem chcą przeżyć powtórnie podekscytowanie płynące z wycieczek po nieznanym zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w Polsce, jeśli można podziwiać cudowny krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pasmo górskie, które trafiło do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się sporą ilością turni, baszt skalnych i ostrych grani, które podczas dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najpiękniejszych masywów górskich naszego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w Dolomitach występują kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, bardzo strome stoki i liczne urwiska, oznaczono w nich też mnóstwo łatwiejszych tras, z którymi poradzą sobie osoby mające pewne doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Początkujących zapaleńców trekkingu z pewnością urzeknie przejście przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po trasach turystycznych, które zostały wyposażone w liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego typu jest tak ułożony, żeby członkowie grupy przeszli instruktaż z zasad asekuracji i procedur przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości turystów bardzo forsowna, jednak ten, kto będzie w niej uczestniczył z pewnością jej zapamięta ją przez całe życie. W Dolomitach można spędzić również w interesujący sposób zimę, poruszając się po mniej stromych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na Tofany i grupę Dolomiti di Sesto.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]