Potrzebujesz więcej informacji o wycieczce na Kilimandżaro? Dobrze trafiłeś! Skieruj się w to miejsce.

Zdobywanie górskich szczytów to pragnienie dużej części turystów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych przeżyć z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Turystów przyciągają zwłaszcza niesamowite krajobrazy, sposobność ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, jak również zanikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Mawenzi, Shira i Uhuru – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza stosowne przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda sprawia, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny dysponować świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

Co musimy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się także wyposażyć się w medykamenty zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed zarażeniem się ochroni też właściwa profilaktyka – używanie preparatów odpędzających owady oraz zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, by zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]