W tym miejscu zamówisz akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były ustawione we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie mnóstwo elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, rurki dystansowe, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować właściwy rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]