Więcej informacji o szalunkach Kraków.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Głównie wykorzystuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wówczas są one potrzebne do tego, aby właściwie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się też w trakcie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie otworów na okna, bramy i drzwi. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je zdobyć.

Rodzaje szalunków

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja sporządzona z desek drewnianych czy też grubych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, którą można wykorzystać ponownie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak pracochłonna – większość inwestorów oraz wykonawców decyduje się zatem na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do błyskawicznego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki wykonuje się ze sklejki, drewna bądź metalu, a także łączyć w sobie 2 lub 3 surowce. Na ogół jednak wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę łączą głowice ze aluminium bądź stali, belki, narożniki i łączniki.

Wynajem szalunków – dla kogo?

Podmioty na co dzień parające się pracami murarskimi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających wybudować jeden obiekt oraz zespołów, które zwykle oferują inne usługi. Zakup wszelkich elementów potrzebnych do skonstruowania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Dużo ekonomiczniejszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]