Dalsze informacje o badaniach psychologicznych Bielsko Biała na http://www.badaniabielsko.pl.

Na sytuację na drogach w największym stopniu wpływają kwalifikacje obsługujących poruszające się po nich samochody. Szczególnie istotne jest to dla kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów oraz busów. W ich sytuacji ważne są tak kwalifikacje, jak i uwarunkowania psychiczne. Z tego względu kierowcy z tych zawodów w myśl przepisów powinni we właściwym terminie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Dobrze zatem powiedzieć na ich temat kilka słów. Jak często muszą być przeprowadzane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak należy się do nich przygotować?

ABC badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców powinny być wykonywane co 5 lat. Ta reguła nie obowiązuje z kolei specjalistów, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat – powinni wszak wykonywać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychologiczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który najpierw wykonuje badania osobowości. Przybierają one postać rozmowy z kierowcą, podczas której odpowiada on na zadania dotyczące wyborów w skrajnych sytuacjach. Następna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie przeprowadzane są testy na odpowiednich maszynach, podczas których sprawdzana jest percepcja szybkości, podzielność koncentracji zdolność szybkiej reakcji czy widzenie w ciemności.

Jak podnieść szansę w czasie badaniach psychologicznych kierowców?

Po ich wykonaniu kierowca jest zapraszany na wizytę z psychologiem, który w jej czasie informuje go, czy przeszedł badanie. Co ważne, musimy pamiętać, że nie dla każdego ich efekty będą pomyślne. Szanse na szczęśliwe przejście badań psychologicznych kierowców możemy jednak trochę podnieść. W jaki sposób? W internecie dostępne są różne filmy pokazujące działanie maszyn, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by zawczasu przekonać się, jak one działają.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]