Lokal na komunie - tutaj znajdziesz pełną ofertę.

Impreza komunijna jest dla pociechy tak samo wyczekiwanym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, gdyż to na ogół pierwsza istotnie duża zabawa dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszyscy zaproszeni skoncentrowani są tylko na nim. Stąd też rodzice chcą, aby ten dzień pozostał na całe życie w jego wspomnieniach.

Zorganizować przyjęcie w domu czy znaleźć lokal na komunię?

Jeszcze przed fazą rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni wybrać czy ugoszczą krewnych w swoim domu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie lokalu. Goszczenie gości w domu jest na ogół możliwe wtedy, jeśli przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkość. Obiady z okazji komunii przeistoczyły się w ostatnich dekadach w huczne wydarzenia rodzinne, w których bierze udział czasem prawie setka gości, zatem często urządzane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeśli planujemy zabukować najlepszą salę, radzimy rozpocząć poszukiwania lokalu, natychmiast jak będzie ustalony termin sakramentu. W okresie komunijnym poważną trudnością może okazać się też znalezienie dobrego dostawcy cateringu, zatem polecamy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe z doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu dań na komunię. Niezbędne jest również to, żeby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, aby transport wszystkich gości z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Rozważ zatrudnienie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale też odbywającą się później zabawę gości. Obyczajem są również aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna musi zatem wyróżniać się prześlicznymi, estetycznymi wnętrzami. Innym atutem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich duża grupa, wypada rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas interesującymi grami.
Naturalnie, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią prezenty dla dziecka. Rodzice zwykle dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek nie będzie w złym tonie, jeżeli poinformujemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych typów podarunków, przykładowo quada albo zabawek-pistoletów.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]