Chcesz zamówić uszczelnienie okien? Zajrzyj tu.

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na samopoczucie domowników. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich regulacji (przeważnie służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]