Laserowa korekta wzroku - uzupełnij swoją wiedzę!

Codzienny komfort, dostęp do przeróżnych zawodów oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to jedynie kilka z powodów, które popychają ludzi do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio stale wzrasta, na co wpływ ma zapewne niezmiernie niskie ryzyko potencjalnych komplikacji oraz doskonalsza technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, ponieważ są czwartą (zaraz po zwyrodnieniu plamki, zaćmie oraz jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Korekta laserowa wzroku – skuteczność i mała inwazyjność

Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się imponujące efekty. Podnosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można natomiast wyeliminować problem nadwzroczności. Aktualnie bardzo popularnym typem lasera stosowanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie wiązki światła IR. Pozwala to na wykonanie dokładnego formowania, a zarazem redukuje zagrożenie naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad widzenia przemawia multum czynników. Istotne to z pewnością mała inwazyjność, skuteczność, precyzja i prawie nie występujące ryzyko komplikacji. Należy napomknąć także o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – są także przeciwwskazania

Nim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, iż w sporadycznych sytuacjach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim schorzenia oczu jak np. zaćma, ciążę i karmienie piersią, wiek poniżej 21 roku życia, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]