Co powinno się wiedzieć o magnetoterapia aparat?

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia poprawia także krążenie, redukuje ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza obrzęki.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]