Skieruj się na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/, aby uzyskać informacje dotyczące terapii 2RT.

Choroba AMD, czyli starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która rozwija się u starszych ludzi i zdecydowanie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Dzisiaj kliniki okulistyczne oferują innowacyjne sposoby leczenia tej niedyspozycji. Zabieg AMD jest środkiem umożliwiającym powrót do wcześniejszej wygody życia.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – czy jest wykonalne?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej wyróżniający się największym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to za jej sprawą widzimy wyraźnie. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która manifestuje się poprzez zaburzenie obrazu oraz pogorszenie ostrości wzroku. Odróżniamy postać mokrą i suchą tej schorzenia. Na AMD cierpią głównie osoby, które skończyły pięćdziesiąty rok życia, ale zespół przyczyn choroby nie został jeszcze w pełni rozpoznany. Przypuszcza się jednak, iż za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada szkodliwy tryb życia – przykładowo nadmierna ekspozycja na światło UV lub palenie tytoniu, otyłość. Istotne mogą być również czynniki genetyczne oraz odrębne schorzenia występujące symultanicznie, takie jak hipertensja bądź hiperglikemia. Nowoczesna medycyna opracowała jednakże narzędzia, które skutecznie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD jest wykonywane przy pomocy wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na suchą postać AMD.

Zabieg laserem 2RT – jak wygląda?

Laser nanosekundowy 2RT wpływa na starzejące się komórki gałki ocznej i przy tym nie wywołuje uszkodzeń w receptorach siatkówki. Procedura leczenia nie jest ryzykowna co sprawia, iż może być przeprowadzana u różnych grup pacjentów narażonych na uszkodzenie lub całkowitą utratę wzroku. Technika laserowa mobilizuje komórki do odbudowania się oraz powstrzymuje trwające procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT polepsza metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – w czasie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Praca lasera nanosekundowego trwa zaledwie kilka minut, a zanim zacznie się zabieg jest podawane znieczulenie miejscowe.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]