Szukasz aparatów do ultradźwięków? Skieruj się na tę stronę.

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki bardzo pozytywnie oddziałują na ludzkie zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do redukowania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy i uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, opiera się na 2 typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, wiązadeł, ścięgien oraz blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]