Wszystko, czego należy dowiedzieć się o starczowzroczności, uzyskasz na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze starości. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co właściwie ogranicza możliwość korzystania z telefonu komórkowego czy laptopa, czytania czasopism, pisania oraz podejmowania szeregu codziennych aktywności. Presbiopia jest konsekwencją zachwiania zdolności akomodacji oka bądź jej pełnej straty. Metodą na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być przepisanie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek powoduje to sporo komplikacji. Szkła do bliży utrudniają widzenie dali, okulary progresywne są w większości wypadków drogie, a modele dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się wobec tego pozbycie się starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Korekcja starczowzroczności – wykonuj bez ograniczeń łatwe czynności

Jak już napomknęliśmy, leczenie starczowzroczności pozwala ustrzec się szeregu przeszkód przy podejmowaniu się powszednich, najłatwiejszych aktywności. Osoby mający tę chorobę (warto zaznaczyć, iż w niektórych przypadkach pierwsze symptomy starczowzroczności pojawiają się już czterdziestce) mają problemy z pisaniem bądź korzystaniem z laptopa, jak również jazdą komunikacją publiczną (kłopoty z korzystaniem z rozkładów jazdy) czy robieniem zakupów (właściwie uniemożliwia odczytanie etykiety produktu). Na domiar tego, przeciwnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest kompensowana przez możliwość dokładniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów bywa dla chorego niekomfortowe. Nie należy też zapominać, że wada ta się nieustannie zwiększa, a każde następujące 2 lata lata skutkują z reguły pogorszeniem widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – likwidacja wady podczas pojedynczego zabiegu

Oprócz korekty przy pomocy okularów, możliwe jest też leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność stosowania szkieł korekcyjnych. Metody takie jak PRESBYMAX® są też drogą ku temu, by w czasie pojedynczego zabiegu całkiem zlikwidować wadę w obu oczach.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]