Na www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej uzyskasz więcej informacji o laser wysokoenergetyczny cena.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która wykorzystuje silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Nierzadko jest stosowany przez ekipy opiekujące się sportowcami – doskonale nada się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach i leczący skutki kontuzji takich jak: skręcenia stawów, zapalenia czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest również używany m.in. w leczeniu rwy kulszowej, haluksów, ostrogi piętowej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną budowę i, co za tym idzie, odmienny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe emitujące światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]